Proste sposoby na zwalczenie wilgoci w mieszkaniu

Również w niezwykle czystym i higienicznym domu ma szansę pojawić się wilgoć. Niestety nieestetyczny nalot pleśni pojawiający się w narożniku ściany występuje niezależnie od naszych starań. Aczkolwiek jeżeli podejmiemy odpowiednie działania, można efektownie zwalczyć wilgoć w mieszkaniu.


Należy się przekonać, w jaki sposób to zrobić.


Akumulatorowa wiertarko wkrętarka udarowa Bosch
Bloger: Bosch
Zaczerpnięte z: Bosch


W pierwszej kolejności należy podjąć jak najszybsze działania, gdy tylko zauważymy, iż w naszym mieszkaniu występuje wilgoć. W innym przypadku wilgotne miejsca błyskawicznie staną się ciemne i będą nieprzyjemnie pachnieć. W tego rodzaju miejscach po jakimś czasie mogą pojawić się grzyby pleśniowe, jakie mają bardzo niekorzystny wpływ na konstrukcję ścian, a równocześnie niekorzystnie wpływają na domowników. Mogą wydzielać groźnych toksyny, jakie powodują m.in. alergię. Wilgoć w domu trzeba zatem usuwać zaraz po wykryciu pierwszych objawów.


Niekiedy wystarczające okazuje się wyeliminowanie tzw. mostku termicznego. Jest to miejsce, gdzie ściana wychładza się bardzo szybko. Głównie w tego typu punktach najczęściej dochodzi do kondensacji pary wodnej i zagrzybienie. problem musi ustąpić po ociepleniu budynku. W szczególności starannie powinniśmy dopasować grubość styropianu tudzież wełny mineralnej w miejscu występowania mostków. W tych okolicznościach jednak trzeba skonsultować się z fachowcem, który doradzi nam, jak powinniśmy rozwikłać tego rodzaju kłopoty. Powinniśmy również dokładnie sprawdzić wentylację, bowiem w bardzo wielu sytuacjach właśnie ta kwestia wydaje się problematyczna.


IT
Bloger: Justin Matthew
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Na początku trzeba zabiegać o to, żeby zlikwidować zupełnie powód zwilgocenia naszego mieszkania. Kiedy nam się to uda, grzyb w pomieszczeniach powinien z czasem ustąpić. Lepiej jednak natychmiast przyśpieszyć walkę z tym szkodnikiem i szybciej usunąć wilgoć z domu. Najprościej i najszybciej jest wysuszyć dmuchawą zgrzybienie. Możemy również użyć pochłaniacza wilgoci. Kiedy ściany wyschną, trzeba spryskać je preparatem do niszczenia pleśni.


Sprawdź też

Chorwacja w pigułce – co trzeba zwiedzić?

ist
Rozmyślacie nad tym gdzie jechać na pamiętne wczasy? Proponujemy Chorwację – piękne państwo położone na południu Europy, umiejscowione nad Adriatykiem.


To szczególne miejsce jest idyllą dla entuzjastów żeglowania, cyklistów, osób kochających naturę i historię, spragnionych wypoczynku leniwego a także aktywnego.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.