Rewolucja w komunikacji. Od prostego aparatu po rozbudowane telefony Xperia.

Dzisiaj trudno znaleźć osobę, która nie posiada komórki. Telefony tego typu błyskawicznie zdobyły rynek i opanowały serca użytkowników, stając się integralnym elementem ich rzeczywistości. Nie powinno to jednak nikogo zaskakiwać. To im zawdzięczamy prawdziwy przełom w komunikacji na odległość.

Pojawienie się komórek na zawsze uwolniło nas od budek telefonicznych, konieczności kupowania kart magnetycznych i liczenia kosztownych impulsów. Ponadto wyparły one niemal całkowicie linie domowe, które przez długie dziesięciolecia stanowiły największe niespełnione marzenie Polaków.Pierwsze komórki, które weszły do obiegu około dwadzieścia lat temu były niezwykle proste. Pozwalały na wykonanie połączenia i wysłanie SMS liczącego dokładnie 160 znaków. W ich menu znajdowała się najczęściej jedna lub dwie gry i kalkulator. Wśród ówczesnych modeli telefonów zawrotną karierę zrobiła słynna Nokia 3310, którą po dziś dzień mnóstwo osób wspomina z czułością.
telefon multimedialny
Bloger: John Karakatsanis
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Branża telefonów mobilnych uległa całkowitemu przeobrażeniu wraz z pojawieniem się smartfonów. Część producentów komórek, którzy święcili triumfy kilkanaście lat temu, nie odnalazła się w dzisiejszych czasach i pozwoliła się ubiec konkurencyjnym firmom. Inne marki natomiast po mistrzowsku wykorzystały nowe uwarunkowania rynku i wybiły się na liderów sprzedaży. Jednym z triumfatorów starcia o zaufanie odbiorców jest renomowana japońska firma Sony. Ten rozpoznawalny na całym świecie koncern z kraju kwitnącej wiśni wypromował własną markę smartfonów pod szyldem Xperia. Pierwszy telefon należący do tej serii nazywał się Xperia X1 i trafił do rąk użytkowników przed ośmioma laty. Dzisiaj paleta smartfonów firmy Sony znacznie się poszerzyła, a za jej wyjątkowo ciekawe pozycje uważa się modele: Sony Xperia M, Sony Xperia M4 czy Sony Xperia M4 Aqua - więcej tu: www.ceneo.pl/24699373 .


Sprawdź też

Oferty telefonów komórkowych

Smartfony Nokia Lumia 720
Bloger: Nokia
Zaczerpnięte z: Nokia
Telefon komórkowy to dzisiaj przyjaciel każdej osoby. Stosuje się go w nagłych wypadkach czy, aby być cały czas dostępnym dla własnych znajomych i rodziny. W jaki sposób jednak wybierać najlepszy telefon komórkowy?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.