Rozwój nowych technologii. A co to dla naszego gatunku oznacza?

Możemy powiedzieć, iż jesteśmy świadkami rewolucji. Na całe szczęście nie mamy na myśli rewolucji, które znamy z przeszłości, a jak wiemy, zazwyczaj były to krwawe wydarzenia. Mówimy za to o rewolucji w obszarze technologii. Dzieje się bardzo dużo, co rusz różne firmy oferują coraz bardziej zaawansowane usługi. Prześcigają się już nie jedynie w planach i zapowiedziach, lecz także w udanych inicjatywach. Jeśli tak to będzie szło dalej można się spodziewać, że już za 20 lat będziemy świadkami czegoś naprawdę rewolucyjnego w całej swojej mocy – stworzenia sztucznej inteligencji... Na razie jednakowoż proponuję powrócić jednak do teraźniejszości (do sztucznej inteligencji powrócimy pod koniec artykułu), bo też jest niezwykle ciekawa.
technologia
Bloger: William Ward
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jednym z ciekawszych produktów ostatnich miesięcy jest platforma Vblock. To zintegrowany system, jaki ułatwia i wspomaga wdrożenie własnej chmury obliczeniowej. Vblock to właściwie gotowy do użycia produkt, składa się z serwerów i zaawansowanych urządzeń sieciowych, oprogramowania wirtualizacyjnego i pamięci masowej. Dostępny jest w wielu wersjach, dedykowany dla konkretnego typu biznesu. Jednocześnie wszystkie jego elementy są do kupienia oddzielnie. Vblock jest adresowany do dużych firm, jednakowoż mniejsze firmy również mają swój produkt – vBrick.


Sprawdź też

Jest XXI wiek i technika biegnie do przodu - codziennie możemy usłyszeć o nowych wynalazkach w dziedzinie informatyki

kontrola
Bloger: Peter Pham
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dzisiejszy człowiek jest miłośnikiem coraz większej liczby gadżetów. Żyjemy z technologią i dość szybko dowiadujemy się, że nie możemy bez niej funkcjonować.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.