Rozwój nowych technologii. A co to dla naszego gatunku oznacza?

Możemy powiedzieć, iż jesteśmy świadkami rewolucji. Na całe szczęście nie mamy na myśli rewolucji, które znamy z przeszłości, a jak wiemy, zazwyczaj były to krwawe wydarzenia. Mówimy za to o rewolucji w obszarze technologii. Dzieje się bardzo dużo, co rusz różne firmy oferują coraz bardziej zaawansowane usługi. Prześcigają się już nie jedynie w planach i zapowiedziach, lecz także w udanych inicjatywach. Jeśli tak to będzie szło dalej można się spodziewać, że już za 20 lat będziemy świadkami czegoś naprawdę rewolucyjnego w całej swojej mocy – stworzenia sztucznej inteligencji... Na razie jednakowoż proponuję powrócić jednak do teraźniejszości (do sztucznej inteligencji powrócimy pod koniec artykułu), bo też jest niezwykle ciekawa.
technologia
Bloger: William Ward
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jednym z ciekawszych produktów ostatnich miesięcy jest platforma Vblock. To zintegrowany system, jaki ułatwia i wspomaga wdrożenie własnej chmury obliczeniowej. Vblock to właściwie gotowy do użycia produkt, składa się z serwerów i zaawansowanych urządzeń sieciowych, oprogramowania wirtualizacyjnego i pamięci masowej. Dostępny jest w wielu wersjach, dedykowany dla konkretnego typu biznesu. Jednocześnie wszystkie jego elementy są do kupienia oddzielnie. Vblock jest adresowany do dużych firm, jednakowoż mniejsze firmy również mają swój produkt – vBrick.


Sprawdź też

Kto mógłby skorzystać z filmowania z powietrza i czemu służą takie obrazy filmowe?

Słuchawki Adidasa produkcji Sennheisera
Bloger: 4Press.pl
Zaczerpnięte z: 4Press.pl
Wiadome jest, iż wszelki przedsiębiorca pragnie dobrze zareklamować swój towar lub świadczenie swoich usług. Poszukuje na to najwłaściwszego sposobu. Wariantu, jaki trafi do wielu potencjalnych Interesantów.


To tylko jeden z produktów, który rozwija technologię. Dla przeciętnego Kowalskiego te doniesienia nie są zbyt interesujące, ponieważ zbyt wiele jest w takiej terminologii mało jasnych określeń. Dla fachowców, którzy jednakowoż nad tym pracują takie cudeńka potwierdzają, że ich praca nie poszła na marne. Przy okazji jednak tego stale wraca kwestia, czy nie inwestujemy zbyt dużo w technologię, która w końcu może nami zacząć rządzić. Mechanizmy bowiem wielu nowoczesnych urządzeń są tak zaprogramowane, żeby już prawie obejść się bez działania człowieka. Rodzi to obawę, iż jeśli przekroczymy następną granicę – niezależność maszyn, to wtedy
technologia
Bloger: Microsoft
Zaczerpnięte z: Microsoft
zyskają one podmiotowość i mogą przejąć władze nad całym naszym gatunkiem. Niestety, takie wątpliwości będą się pojawiać. Czy to przy okazji takich wspaniałych wynalazków, jak vBlock czy w trakcie debat nad rozwojem technologii w stronę rozwijania sztucznej inteligencji.

Pozostaje wierzyć, że gatunek ludzki, który osiąga właśnie kolejne stadium swojego rozwoju zapobiegnie czarnym scenariuszom, które niektórzy ochoczo prezentują. Zamiast takich złych prognoz musimy pomyśleć, ile ten rozwój przyniesie dla świata i dla naszego funkcjonowania w świecie. Może kiedyś nie będzie chorób na które będziemy umierać, a może żyć będziemy wiecznie? Te wszystkie zasadne, ale bez odpowiedzi pytania pozostawiają troszkę smutku, bo nigdy nasza generacja się nie przekona, co będzie „potem”, powiedzmy za dwieście lat...
29-10-2014
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.