Rozwój przemysłu i gospodarki prowokuje rozkwit metod zabezpieczających, do nich zaliczają się przekaźniki termiczne

W większości większych fabrykach są używane silniki, które nierzadko pracują nieustannie. Taki system użytkowania prowokuje ich nadmierne rozgrzewanie się, co przyczynia się do ich zniszczeń.


Blu-ray
Bloger: haru__q
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jedną z metod zabezpieczenia silników są przekaźniki termiczne.


odwzorowanie - firma
Bloger: Junta de Andalucía
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Jak wygląda aktualnie sytuacja z jakością elektroniki, czy różnego rodzaju sprzęty da się w jakiś sposób naprawiać.

tablet
Bloger: 4Press.pl
Zaczerpnięte z: 4Press.pl
Elektroniczne urządzenia mają tę dziwną właściwość, że niekiedy lubią się popsuć. Szczególnie aktualnie stanowi to duży problem, bowiem ich jakość pozostawia sporo do życzenia. Standardem się stało, że sprzęt wytrzymuje maksymalnie dwa lata i potem się go po prostu zmienia, dlatego też jakość nie jest najlepsza, nawet jak oferuje bardzo duże możliwości.


Pomimo rozmiaru i siły silnika, wszystkie mogą się zniszczyć przez nadmierne użytkowanie. Jednym z znaczących powodów tego położenia jest temperatura. Prowokuje ona nieodwracalne lub wielce drogie uszkodzenia silnika. Najkorzystniejszym i najpewniejszym rozwiązaniem tego kłopotu są przekaźniki termiczne. Monitorują one temperaturę uzwojenia silnika przez prąd płynący w drutach zasilających- doskonałe przekaźniki termiczne. Najistotniejszymi powodami uszkodzeń są ugrzęźnięcie silnika, utrata jednej fazy i przeciążenie. Przed wszystkimi tymi kłopotami chronią nas przekaźniki termiczne. Przekaźniki stosują cechy bimetali, które reagują na napięcie płynące i obniżają przez to temperaturę. Dla pewnej granicznej liczby, ustalonej przez operatora, przekaźnik taki może wygasić działanie silnika. Jest to najlepsza metoda jego ochrony.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.