Rozwój przemysłu i gospodarki prowokuje rozkwit metod zabezpieczających, do nich zaliczają się przekaźniki termiczne

W większości większych fabrykach są używane silniki, które nierzadko pracują nieustannie. Taki system użytkowania prowokuje ich nadmierne rozgrzewanie się, co przyczynia się do ich zniszczeń.


Blu-ray
Bloger: haru__q
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jedną z metod zabezpieczenia silników są przekaźniki termiczne.


odwzorowanie - firma
Bloger: Junta de Andalucía
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Komu mógłby być przydatny konfigurator komputera oraz co on mógłby zawierać?

konfigurator komputera stacjonarnego
Bloger: IQ MEDISPA
Zaczerpnięte z: IQ MEDISPA
Prawie w każdym mieszkaniu jest przynajmniej jeden komputer. Jest to bardzo użyteczne, lecz także złożone narzędzie. Przy jego zakupie niektórym ludziom przydatna byłaby jakaś pomoc.


Dlatego też w sklepach internetowych są czasem specjalistyczne przyrządy, jakie mają na celu pomóc interesantom dobrać odpowiedni sprzęt.


Pomimo rozmiaru i siły silnika, wszystkie mogą się zniszczyć przez nadmierne użytkowanie. Jednym z znaczących powodów tego położenia jest temperatura. Prowokuje ona nieodwracalne lub wielce drogie uszkodzenia silnika. Najkorzystniejszym i najpewniejszym rozwiązaniem tego kłopotu są przekaźniki termiczne. Monitorują one temperaturę uzwojenia silnika przez prąd płynący w drutach zasilających- doskonałe przekaźniki termiczne. Najistotniejszymi powodami uszkodzeń są ugrzęźnięcie silnika, utrata jednej fazy i przeciążenie. Przed wszystkimi tymi kłopotami chronią nas przekaźniki termiczne. Przekaźniki stosują cechy bimetali, które reagują na napięcie płynące i obniżają przez to temperaturę. Dla pewnej granicznej liczby, ustalonej przez operatora, przekaźnik taki może wygasić działanie silnika. Jest to najlepsza metoda jego ochrony.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.