Serwer Ubuntu oraz dane w chmurze - co powinieneś o tym wiedzieć?

Dzisiejszy świat Internetem stoi. Z tego powodu tak dużo firm coraz częściej rozmyśla nad ciekawymi internetowymi rozwiązaniami. Na sto procent wirtualne serwery stają się coraz bardziej powszechne. Z tego też powodu coraz więcej osób wchodzi na ubuntu server. Tam właśnie można ściągnąć właściwy plik, dzięki któremu później można stworzyć swój własny serwer wirtualny. Ale zanim to zrobimy dobrze dowiedzieć, czy na pewno jest to dla nas idealna opcja.


Nie każdy musi wykorzystywać serwery wirtualne. Jednak, jeśli mamy firmę, to na pewno powinno się posiadać jeden, a czasem nawet i kilka takich serwerów. Bezpieczeństwo na serwerach wirtualnych mamy zapewnione i co równie ważne mamy dostęp do danych w wielu miejscach, nawet, jeżeli nie mamy z firmowego komputera tylko np. osobistego laptopa. Oczywiście jeśli posiadamy hasła.

Najlepsza opcja do przetrzymywania danych


komputer
Bloger: nic519
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Kiedyś ciężko nam było trzymać wszystkie potrzebne dane (zobacz utylizacja dokumentów) na komputerze. Sporo osób ma w pamięci jak się nagrywało sporo rzeczy na płyty a są i ludzie, którzy doskonale pamiętają okres dyskietek. Potem przyszedł czas pamięci zewnętrznych i to w różnej postaci. Nadal z nich korzystamy. Ale teraz często przechowujemy dane w chmurze - sprawdź https://tiktalik.com/pl/tiktalikvps. Do wyboru mamy różne rodzaje chmur. Powinniśmy, więc pomyśleć, na której z platform konkretnie chcielibyśmy przechowywać dane. Sporo zależy też od tego o jakiej objętości danych myślimy.


Sporo osób właśnie w chmurze przechowuje zdjęcia. Pozostałe osoby stawiają na chmurę w kwestii projektów związanych z pracą, bo owe przechowywanie informacji pozwala korzystania z nich w każdym miejscu i o każdej porze i co ważne nawet, gdy dojdzie do jakiejś awarii laptopa, to dane w chmurze związane z pracą nadal tam będą - czytaj o firmie Tiktalik . Zresztą jest to również przyczyna dla, której ludzie w chmurze wolą trzymać fotografie. Często cała rodzina ma dostęp do konta w chmurze, bo wszyscy wrzucają tam zdjęcia i w ten sposób mogą podzielić się z bliskimi tym, co u nich się dzieje. Nie trzeba mieć portali społecznościowych ani maila sensowniej posiadać hasło do chmury i po prostu, móc tam przetrzymywać wszystko i nie przejmować się, że coś będzie nam zajmowało za dużo miejsca na laptopie.
31-05-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.