Telefon dla babci i dziadka - jaki kupić?

Telefony komórkowe z biegiem lat zaprzestają być domeną młodych oraz "dorosłych". Coraz bardziej liczną jak też coraz to bardziej wymagającą grupą klientów stają się ludzie starsi.


Nie ma się czemu dziwić, aparat telefoniczny nie jest narzędziem służącym wyłącznie do rozrywki oraz pracy.


Umożliwia kontakt z krewnymi, zaś w wielu pilnych przypadkach może ocalić życie. Jaki powinien być aparat telefoniczny dla dziadka? Większa część telefonów ma raczej małe przyciski. W końcu fabrykanci dążą do tego, by urządzenie było względnie małych rozmiarów, ale miało przy okazji duży wyświetlacz. W rezultacie litery bywają naprawdę małe. Czasem można nie zdawać sobie z tego sprawy. A co jeśli tenże aparat telefoniczny trafi w dłonie starszej osoby, której wzrok nie jest najlepszy oraz jaka nie zna układu liter na klawiaturze? Telefony dla seniora muszą więc mieć duże a także czytelne guziki, dodatkowo dobrze i jasno podświetlone. Samo wykonanie guzików również nie będzie bez znaczenia. Z przycisków powinno korzystać się wygodnie i pewnie.


telefony dla seniora
Bloger: NEO24.pl


Wyświetlacz musi być z pewnością czytelny, natomiast wszelkie wyświetlane na nim szczegóły powinny być idealnie widoczne. Rozmiar nie ma większego znaczenia. Istotne, aby litery oraz cyfry nie były za drobne. Widowiskowość, ogrom skrótów i wizualizacje to elementy absolutnie zbędne. Interfejs powinien być prosty jak też w najwyższym stopniu intuicyjny. Na ekranie głównym użytkownicy znaleźć mają jedynie najpotrzebniejsze składniki.


Sprawdź też

Który smartfon wybrać? Informator po najfajniejszych modelach

smartfon
Bloger: TAKA@P.P.R.S
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Smartfon jest współcześnie nieodłączonym elementem codziennego życia. Telefony wyekwipowane w zaawansowany system operacyjny w ogromnej części wyparły tradycyjne telefony komórkowe. Jednak arsenał wzorów w niezmiernie zróżnicowanych cenach a także rozlicznych stopniach zaawansowania, może osobom nie znającym się na najnowszych nurtach przyczynić nie lada problemu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.