Telefon dla babci i dziadka - jaki kupić?

Telefony komórkowe z biegiem lat zaprzestają być domeną młodych oraz "dorosłych". Coraz bardziej liczną jak też coraz to bardziej wymagającą grupą klientów stają się ludzie starsi.


Nie ma się czemu dziwić, aparat telefoniczny nie jest narzędziem służącym wyłącznie do rozrywki oraz pracy.


Umożliwia kontakt z krewnymi, zaś w wielu pilnych przypadkach może ocalić życie. Jaki powinien być aparat telefoniczny dla dziadka? Większa część telefonów ma raczej małe przyciski. W końcu fabrykanci dążą do tego, by urządzenie było względnie małych rozmiarów, ale miało przy okazji duży wyświetlacz. W rezultacie litery bywają naprawdę małe. Czasem można nie zdawać sobie z tego sprawy. A co jeśli tenże aparat telefoniczny trafi w dłonie starszej osoby, której wzrok nie jest najlepszy oraz jaka nie zna układu liter na klawiaturze? Telefony dla seniora muszą więc mieć duże a także czytelne guziki, dodatkowo dobrze i jasno podświetlone. Samo wykonanie guzików również nie będzie bez znaczenia. Z przycisków powinno korzystać się wygodnie i pewnie.


telefony dla seniora
Bloger: NEO24.pl


Wyświetlacz musi być z pewnością czytelny, natomiast wszelkie wyświetlane na nim szczegóły powinny być idealnie widoczne. Rozmiar nie ma większego znaczenia. Istotne, aby litery oraz cyfry nie były za drobne. Widowiskowość, ogrom skrótów i wizualizacje to elementy absolutnie zbędne. Interfejs powinien być prosty jak też w najwyższym stopniu intuicyjny. Na ekranie głównym użytkownicy znaleźć mają jedynie najpotrzebniejsze składniki.


Sprawdź też

Multimetry jako często stosowane instrumenty

nowoczesne odkurzacze
Bloger: Dennis van Zuijlekom
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jakość uziemień w znaczący sposób wpływa na zabezpieczenie użytkowania instalacji i urządzeń elektrycznych, a szczególnie na efektywność zabezpieczenia przed porażeniem prądem elektrycznym i ochrony odgromowej.


Nauka obsługi komórki nie dla każdego należy do radości. Dla wielu ludzi może okazać się po prostu zawiła. Obecnie wielu producentów ma w swej ofercie takie telefony.
04-12-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.