Telewizory: plazmy, telewizory LED i LCD – który z nich jest najczęściej kupowany?

Już czas wymienić odbiornik telewizyjny na nowy? Wahasz się czy wybrać telewizor z działu telewizory plazmowe, telewizory led czy telewizory LCD? Przedstawione informacje pomogą Ci w wyborze, przybliżając wady i zalety wymienionych telewizorów. W celu uzyskania większej ilości informacji dotyczących konkretnych modeli zobacz również ofertę jaką ma sklep internetowy rtv.


Przy zakupie telewizora (zobacz na - https://omegastore.pl/home/117-proofvision-wodoodporny-telewizor-lazienkowy-32-dvb-tusbhdmi.html) ważna jest wielkość ekranu, rozdzielczość oraz długość eksploatacji.
Czasem możemy sugerować się marką, najbardziej polecane są telewizory panasonic, telewizory samsung, telewizory lg, które przedstawiają od niedawna najnowsze telewizory 3D, jak również często kupowane są telewizory sony.

Znaną wadą telewizorów plazmowych jest powstawanie miejscowych wypaleń na ekranie. Zdarza się to przy zbyt długim eksponowaniu tego samego najczęściej białego logo stacji telewizyjnej. Producenci plazm aby zapobiec temu stosują powolne, nie zauważalne dla odbiorcy przesuwanie obrazu w telewizorze.
W matrycach telewizorów LCD wypalają się zazwyczaj pojedyncze piksele, podczas gdy w plazmach są to całe grupy pikseli.

Płyty ogniochronne firmy Knauf
Bloger: Knauf Sp. z o.o.
Zaczerpnięte z: Knauf Sp. z o.o.
W telewizorach LED dzięki technice działania diod i obszernym spektrum barw obraz jest niezwykle ostry. Telewizory te mają bardzo realistyczne odwzorowanie barw, czerni oraz szarości. Dodatkową zaletą telewizorów wyprodukowanych w technologii LED jest duża stabilność obrazu. Pobór energii w danych TV jest wyraźnie niższe, a trwałość ekranów LED zdecydowanie jest większa od trwałości jakie mają ekrany LCD.

Wraz z popularyzacją kina 3D, nadeszła pora na wprowadzenie trzech wymiarów także w normalnych telewizorach. Z pewnością minie trochę czasu zanim trójwymiarowy obraz stanie się w Polsce powszechnie stosowanych standardem, jednak na rynku są już dostępne pierwsze modele telewizorów umożliwiających wyświetlanie telewizji 3D. Takie telewizory znajdują się w ofercie firm LG, Samsung i Panasonic.

Specyfikacje i opisy techniczne telewizorów koncentrują się wokół ekranu i dźwięku. Ocena jakości wyświetlanego obrazu jak i walorów dźwiękowych telewizora na podstawie cech nie jest łatwym zadaniem, dlatego tak ważna jest umiejętność rozszyfrowywania skomplikowanych danych technicznych poszczególnych modeli telewizorów. Ułatwia to świadomy wybór i jest gwarancją doskonałego zakupu.

Telewizory marki Philips
Bloger: Philips
Zaczerpnięte z: Philips
Wybór wielkości telewizora zależy od tego, jakie masz potrzeby, preferencji i miejsca, w którym zamierzasz go umieścić. Odpowiednia przekątna ekranu bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kupując nowy telewizor 32 cale czy inny zwróć szczególną uwagą również na format obrazu. Najpopularniejsze formaty to format panoramiczny oraz format tradycyjny. Dodatkowo niezwykle ważna jest również jego rozdzielczość - im większa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz wyświetlany jest na ekranie. Od tego parametru zależy jakość tego, co oglądasz, a dokładnie, ile jesteś w stanie zobaczyć szczegółów obrazu.

Istnieje również wiele innych parametrów jak na przykład kontrast, kąt widzenia, czas reakcji matrycy i częstotliwość odświeżania, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu telewizora. Za każdym razem musi być dobrze zaplanowany, aby zakupiony sprzęt dobrze sprawował się przez lata.

Źródło: http://www.taniomania.pl/
26-08-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.