Twój komputer zbyt wolno chodzi? Poznaj sprawdzone metody na jego wyczyszczenie z niepotrzebnych rzeczy

Komputer to sprzęt, jaki jak każdy inny prędzej czy później się zepsuje. Szczęśliwie mamy szansę zabezpieczyć go przed zbyt szybkim zużyciem, a jednym ze sposobów jest troszczenie się o to, by nie był przeciążony. Rzecz jasna nie zawsze chciałoby się nam się przeglądać dokumenty czy programy w szukaniu tych niepotrzebnych, ale to naprawdę konieczne, jeżeli liczymy na przyspieszenie Windows 7 bądź w ogóle szybsze włączanie systemu.


programy komputerowe
Bloger: Maria Eklind
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jak wobec tego zająć się naszym komputerem? Wcale nie musimy z miejsca formatować całej partycji, chociaż byłaby to idealna metoda. Jednak najpierw musielibyśmy wszystko dokładnie posegregować, by nie usunąć niczego koniecznego, a to mogłoby nam zająć wiele czasu. Dlatego na początku starczy właściwy program czyszczący komputer (najlepszy program czyszczący komputer), który wszystkim się zajmie, na przykład usunie niewykorzystywane ikony z pulpitu czy pozbędzie się aplikacji, których nigdy nie włączamy, często instalujących się chyłkiem razem z innymi aplikacjami. Takie aplikacje mogą nawet wydłużyć okres pracy naszej baterii, przełączając na tryb ekonomiczny, co w szczególności przydaje się podczas podróżowania. Jeżeli nie chcielibyśmy instalować takiego programu, można poradzić sobie samemu, korzystając z funkcjonalności panelu sterowania. Dobrze także wyczyścić rejestr wpisów, gdyż nieraz pozostają w nim pliki po odinstalowaniu programów. Takie pozostałości mogą bardzo obciążać system, szczególnie kiedy już trochę się ich uzbiera. Windows oferuje także specjalne narzędzia do oczyszczania dysku, które są łatwe w obsłudze oraz na pewno nie będziesz mieć problemów, aby z nich skorzystać. Przyspieszenie windows 7 nie jest męczące zobacz sposoby na przyspieszenie windows 7.


online
Bloger: U.S. Department of Agriculture
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Sam przekonasz się, jak łatwo możesz zadbać o sprzęt, jakim codziennie się posługujesz. Tak jak w koszu będzie faktura do paragonu (faktura do paragonu); jakiej nie potrzebujesz, tak samo musisz zabiegać o porządek na swoim komputerze. To urządzenie, który nazbyt zaśmiecony może zacząć zawieszać się i działać wolno, a ty będziesz się wściekać, gdyż nie zdołasz nawet uruchomić przeglądarki internetowej bez miliona pojawiających się reklam. Trzeba dbać o własny sprzęt elektroniczny, jeśli zamierzamy na nim pracować i bawić się z przyjemnością.
16-03-2016
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.