W jaki sposób być testerem software'u?

W dzisiejszych czasach, w których nowoczesne technologie pełnią szalenie ważną rolę w naszych codziennych poczynaniach, praca w informatyce to możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawych projektach, jakie mają szansę wpływać na życie milionów ludzi każdego dnia.
Obok wciąż rosnącego zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowanych fachowców, możemy zaobserwować również trend w którym osoby spoza branży chcą rozpocząć pracę w IT.


Doskonałym przykładem jest choćby praca testera oprogramowania. Żeby pracować w tym zawodzie dobrze jest ukończyć techniczną szkołę i móc pochwalić się odpowiednimi umiejętnościami technicznymi więcej informacji pod tym adresem. Jednakże jeżeli mamy pewne cechy, które wyróżniają dobrego testera, to będziemy mieć możliwość znaleźć zajęcie w firmie IT pomimo braku odpowiedniego doświadczenia.


witryny
Bloger: Anastasia Yankovskaya
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Dobry specjalista do spraw jakości aplikacji to przede wszystkim osoba, jaka krytycznie spogląda na dany problem i potrafi myśleć poza utartymi ścieżkami i schematami. Umiejętność dociekania przyczyny rzeczy jest w tym zawodzie jedną z najbardziej pożądanych cech. Kolejną jest także ciągła i nieodparta chęć uczenia się nowych rzeczy. W takim momencie z pomocną dłonią przychodzą nam różnego typu kursy takie jak chociażby szkolenie testowania aplikacji mobilnych przydatne informacje branżowe na stronie www.testujemy.mobi. W toku takiego szkolenia jesteśmy w stanie opanować podstawy tematu jakim są właśnie aplikacje na smartfony czy też tablety. Warto nadmienić, iż rynek usług i urządzeń przenośnych rośnie w niezwykle szybkim tempie. A na samym rynku zatrudnienia niezwykle często mamy sposobność spotkać oferty dla programistów jak i testerów aplikacji na urządzenia mobilne.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.