W jaki sposób można by bardzo wygodnie wybrać poszczególne elementy nabywanego sprzętu komputerowego?

Komputer to skomplikowane urządzenie, jakie może służyć do mnóstwa różnorodnych zadań. Mogłaby być to nauka czy też zwyczajnie rozrywka. Przez wzgląd na odmienny charakter tych czynności, komputer powinien posiadać różnorodne właściwości poszczególnych składników.


Przykładowo komputer do rozrywki powinien posiadać dobrą kartę graficzną, pojemny twardy dysk oraz dużą ilość pamięci RAM.
kontrola
Bloger: Dion
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


konfigurator komputera stacjonarnego
Bloger: Dushaun


Komputer (szczegóły na stronie https://www.nano-comp.pl/pl/c/Komputery-poleasingowe/13) używany do prac biurowych nie musi posiadać już tak wygórowanych parametrów, jednak należy pamiętać o tym, że im bardziej innowacyjne mamy aplikacje, tym bardziej znaczące one stawiają wymogi. Z tego też powodu użytecznym narzędziem dostępnym w wielu sklepach ze sprzętem komputerowym jest tzw. konfigurator komputera stacjonarnego. Można by dzięki niemu dobrać odpowiednie części tak, żeby całość jak najlepiej spełniała nasze wymagania. Mogliby z niego korzystać tak informatycy, jak i osoby nie posiadające specjalistycznej wiedzy.


Tego typu konfigurator komputera stacjonarnego w pierwszym kroku może oferować wybór typu czynności, do jakich będzie docelowo używany komputer (http://opolkom.pl/czyszczenie-laptopow-komputerow). Potem można wybierać właściwości różnych elementów, zatem procesora, ilość pamięci RAM czy producenta dysku twardego. Możemy również dobrać jaką chcielibyśmy mieć nagrywarkę czy też kartę sieciową lub obudowę. Poza tym moglibyśmy wybrać rodzaj tzw. urządzeń peryferyjnych, przykładowo głośników. Przy jakimkolwiek elemencie podana jest jego cena. Oczywiście przez cały czas konfiguracji sprzętu widoczna jest także cena końcowa.
Kierowanie się jedynie całkowitym kosztem nie jest jednak najlepszym rozwiązaniem, ponieważ komputer nabywany jest najczęściej na dłuższy okres czasu, zatem powinien mieć jak najlepsze właściwości wszystkich elementów.
17-04-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.