W jaki sposób sprzęty chronione są przed za dużym napięciem elektrycznym? Czego używamy do ochrony sieci wysokiego napięcia przed wyładowaniami?

prąd jest niesamowicie pomocnym rodzajem energii. To za jego sprawą działają urządzenia. Jednak tak jak wielka oraz pomocna jest jego siła, tak samo może czasem być poza kontrolą.


pelelectric.pl
Bloger: Microsiervos Geek Crew
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


warystory
Bloger: Josep Bracons
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Wtedy mamy do czynienia z przepięciami. Natomiast urządzenia są robione tak, aby tego typu sytuacje nie stanowiły zagrożenia.


W urządzeniach montowane są warystory. Są one takim zabezpieczeniem gdy mamy do czynienia z za wysokim napięciem elektrycznym. Za sprawą takich urządzeń, w momencie gdy takiej energii jest zbyt dużo i mogłaby ona uszkodzić sprzęt, tego typu warystor działa jak bezpiecznik. W ten sposób sporo sprzętów w domu nie ulega awarii na skutek zmiany zasilania.


Sprawdź też

Fotografia coraz bardziej powszechnym typem hobby wśród współczesnych odbiorców

sigma 12-24
Bloger: SAPPHIRE
Zaczerpnięte z: SAPPHIRE
Aktualnie sposobów na niebanalne spędzenie wolnego czasu jest znacznie więcej niż jeszcze kilka lat temu. Nowocześnie myślący konsumenci z roku na rok poszukują czegoś co będzie w stanie wypełnić pustkę codzienności.


Ogromną dawką elektryczności są także gromy. W tym wypadku jednak mamy do czynienia z niemożliwą do okiełznania siłą takich wyładowań. Z tej przyczyny właśnie przykładowo linie elektryczne mają ograniczniki przepięć, http://pelelectric.pl/oferta/ograniczniki-przepiec tak zwane odgromniki. Jednak na skutek tego, że są to rzeczy dość kosztowne, to zakłada się je tylko w miejscach raczej strategicznych. Chodzi przykładowo o transformatory. Takim rodzajem ogranicznika przepięć jest ogranicznik odcinający, który właśnie dobrze radzi sobie z wyładowaniem pioruna. Posiada on mało skomplikowaną budowę jak też jest niezawodny. Jednak jego wadą jest na pewno negatywny wpływ czynników pogodowych na takie urządzenie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.