W jaki sposób sprzęty chronione są przed za dużym napięciem elektrycznym? Czego używamy do ochrony sieci wysokiego napięcia przed wyładowaniami?

prąd jest niesamowicie pomocnym rodzajem energii. To za jego sprawą działają urządzenia. Jednak tak jak wielka oraz pomocna jest jego siła, tak samo może czasem być poza kontrolą.


pelelectric.pl
Bloger: Microsiervos Geek Crew
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


warystory
Bloger: Josep Bracons
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Wtedy mamy do czynienia z przepięciami. Natomiast urządzenia są robione tak, aby tego typu sytuacje nie stanowiły zagrożenia.


W urządzeniach montowane są warystory. Są one takim zabezpieczeniem gdy mamy do czynienia z za wysokim napięciem elektrycznym. Za sprawą takich urządzeń, w momencie gdy takiej energii jest zbyt dużo i mogłaby ona uszkodzić sprzęt, tego typu warystor działa jak bezpiecznik. W ten sposób sporo sprzętów w domu nie ulega awarii na skutek zmiany zasilania.


Sprawdź też

Systemy embedded pomogą skoncentrować się na odpowiednich działaniach

układanie sieci
Bloger: Michael Pollak
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeśli prowadzimy zakład, to będziemy zdawać sobie sprawę z tego, że istotny w niej będzie każdy szczegół, przez to musimy mieć gwarancję, że wszystko działa bez problemu. To właśnie dlatego zakładom proponowane będą różnorakiego rodzaju programy, które mają sprawić, że wszelkie działania będą dużo prostsze.


Czy powiemy jak sporo mają szansę nam dopomóc systemy crm?


Należy wydawać sobie sprawę z tego, że do pomocy posiadamy różnego typu systemy, dzięki którym jesteśmy w stanie zarządzać własną firmą.


Ogromną dawką elektryczności są także gromy. W tym wypadku jednak mamy do czynienia z niemożliwą do okiełznania siłą takich wyładowań. Z tej przyczyny właśnie przykładowo linie elektryczne mają ograniczniki przepięć, http://pelelectric.pl/oferta/ograniczniki-przepiec tak zwane odgromniki. Jednak na skutek tego, że są to rzeczy dość kosztowne, to zakłada się je tylko w miejscach raczej strategicznych. Chodzi przykładowo o transformatory. Takim rodzajem ogranicznika przepięć jest ogranicznik odcinający, który właśnie dobrze radzi sobie z wyładowaniem pioruna. Posiada on mało skomplikowaną budowę jak też jest niezawodny. Jednak jego wadą jest na pewno negatywny wpływ czynników pogodowych na takie urządzenie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.