W jaki sposób zakupić mieszkanie - poradnik

Nabycie mieszkania to nierzadko życiowa decyzja, która wymaga dogłębnego przemyślenia jak też rozważenia wielu różnorodnych aspektów: od wyboru lokalizacji, poprzez sposób finansowania zakupu, aż po decyzję o wykończeniu lokalu.


Zanim dojdzie do wyboru lokalizacji wymarzonego apartamentu, warto zastanowić się, w którym miejscu w ogóle szukać własnego lokum.
meble
Bloger: Kārlis Dambrāns
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


urządzenie elektryczne
Bloger: Dennis van Zuijlekom
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


akumulator
Bloger: Włodarzewska S.A.
Zaczerpnięte z: Włodarzewska S.A.


Do wyboru będzie rynek pierwotny i wtórny. W pierwszym przypadku do dyspozycji są nowe mieszkania, co już stanowi ich wielką wartość – możemy je dowolnie aranżować a także dostosowywać do osobistych wymogów, selekcjonować najwygodniejszy układ wnętrz, ilość pokoi, piętro, a wręcz to, na jaką stronę świata wychodziły będą okna. Nie bez znaczenia są też nowoczesne rozwiązania jak też techniki w budownictwie, które stosuje się w nowych mieszkaniach, wyższa termoizolacja, a wręcz opcja zakupu wraz z mieszkaniem miejsca postojowego. Do tego nabywca otrzymuje jeszcze gwarancję, której brak w wypadku mieszkań z rynku wtórnego. Używane mieszkania bywają natomiast troszkę tańsze, ale za to trzeba często sporo zainwestować w ich renowację. Ponadto technologia, która była wykorzystywana do ich budowy, współcześnie okazuje się przestarzała, a nierzadko niezbędne staje się także ocieplanie domku.


Nim konkretny lokal zostanie wyselekcjonowany, warto dokładnie przeanalizować własne potrzeby jak też oczekiwania, a również styl życia. Niektóre osoby preferują ekskluzywne dzielnice, najodpowiedniej położone jak najbliżej śródmieścia, inne preferują lokalizacje daleko od centrum, poszukując przede wszystkim spokoju a także ucieczki od huku miejskiego.
Kiedy dojdzie już do wyboru konkretnej lokalizacji oraz powiązanej z nią inwestycji, drugim krokiem powinno być spraWDzenie wiarygodności dewelopera. Idzie przecież nie wyłącznie o bezpieczeństwo pieniędzy, lecz również o sposób wykonywania i jakość realizacji inwestycji. Przetestowaną firmą jest dla przykładu Archicom Wrocław.
17-01-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.