W jaki sposób zostać pracownikiem PSP oraz jakiego rodzaju to daje zyski?

Jest parę zawodów, w których pragną działać w przyszłości dzieci. Takim zawodem zazwyczaj jest strażak, do którego obowiązków zalicza się nie jedynie gaszenie pożarów, ale także pomoc przy występowaniu klęsk żywiołowych lub choćby przy niektórych wypadkach na drodze.
straż pożarna
Bloger: MAURO CATEB
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Są dwa warianty, w jakie można stać się pracownikiem Państwowej Straży Pożarnej. Początkowym z nich jest służba przygotowująca. Kandydat musi spełnić kilka istotnych wymagań. Nie mógłby być osobą skazaną za jakiekolwiek przestępstwo, musi także być obywatelem RP, posiadać co najmniej średnie wykształcenie i korzystać w pełni z uprawnień publicznych. Do pracy w takiej służbie jak straż pożarna wymagane jest też posiadanie właściwych predyspozycji tak fizycznych, jak i psychicznych. Jeśli w danej jednostce organizacyjnej dostępne są niezajęte etaty, prowadzony jest nabór nowych pracowników. Polega on na ocenieniu rekrutów na podstawie przedstawionych dokumentów. Oczywiście niezbędna jest także rozmowa kwalifikacyjna czy też test wytrzymałościowy. Poza tym komisja rekrutacyjna bierze pod uwagę poziom wykształcenia rekrutów. Jeśli posiadają oni dodatkowe prawa np. płetwonurek, to będzie to miało pozytywny wpływ na końcową ocenę.


Innym wariantem, w który można zostać strażakiem w PSP to służba kandydacka, którą pełni się w jednej ze szkół PSP. Powinna ona jednak kształcić zainteresowanych w systemie dziennym. Skończenie tego typu szkoły oferuje prawo korzystania z tytułu inżyniera albo magistra pożarnictwa. Istnieje również tytuł technika pożarnictwa.
Niezależnie od tego, jest to służba mundurowa związana z wielkim niebezpieczeństwami, więc pracownikom straży pożarnej przysługuje prawo do wcześniejszej emerytury. Poza tym sama świadomość przynoszenia pomocy oraz autorytet wiążący się z wykonywaniem tego zawodu również nie są bez wartości.
08-02-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.