Elektroniczne wagi apteczne

Wagi apteczne do używania w farmakologii zgodnie z ustawą Prawo o Miarach potrzebują legalizacji. Warto wiedzieć, że nowe wagi apteczne posiadają legalizację ważną 3 lata.


waga apteczna
Zaczerpnięte z: www.wagi-elektroniczne.pl
Komplet wag aptecznych składa się z dwóch wag: wagi aptecznej do proszków, która posiada dokładność 1 mg oraz wagi do płynów o max obciążeniu 2 kg i dokładności 0,01g.

Wskazane jest, aby waga apteczna posiadała kalibrację wewnętrzną, co pozwala wyeliminować błędy wskazań wagi w dalszym okresie czasu. Wagi apteczne z kalibracją wewnętrzną zawsze ważą właściwie nawet przy dużych skokach temperatury. Ponadto wagi z kalibracją wewnętrzną można bez problemu przewozić w dowolne miejsce na świecie, a wskazanie wagi zawsze będzie poprawne (szerzej w tym temacie - http://www.wagi-elektroniczne.pl).

Wagi do proszków wyposażone w osłonę przeciwpodmuchową lub szafkę przeciwwietrzną pozwalają na użytkowanie wagi w komorze laminarnej. Można również stosować w recepturze aptecznej wagi apteczne z zablokowaną kalibracją. Należy jednak wiedzieć, że wagi apteczne z zablokowaną kalibracją i legalizacją wymagają stabilnej temperatury otoczenia oraz nie można takich wag przewozić.

Sprawdź też

gorący czas rozliczeń z urzędem skarbowym

finanse
Nadciąga gorący czas rozrachunków z urzędem skarbowym. Każdego roku rośnie liczba ludzi, którzy nie chcą ustawiać się w długich kolejkach i zadecydowali rozliczać się przez Internet. Jest to łatwa i szybka postać rozrachunków. Aktualnie w każdym mieszkaniu jest komputer z dostępem do Internetu. Nie ma nic bardziej prostego, niż zainstalowanie programu PIT 2015. Program sam wiedzie użytkownika przez każde szpalty i nie można się pomylić. Program PIT 2015, to prosta w obsługiwaniu aplikacja do wypełniania deklaracji podatkowych dostępna w odmianie instalacyjnej.


W przypadku wag aptecznych można odnotować zależność, że im droższa waga tym lepsza oznacza to, że tania waga apteczna ma dłuższy czas stabilizacji pomiaru oraz jest mało odporna na uszkodzenia mechaniczne. Wagi apteczne z wagowym układem pomiarowym Monobloc oraz z kalibracją wewnętrzną to najlepsze rozwiązanie dla farmakologii.
Zaczerpnięte z: Wagi-elektroniczne.pl
10-01-2012
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.