Wibrometr także wibrograf - czym dokładnie się różnią i jakie posiadają zadania?

Nasz dzisiejszy temat, a więc wibrometr, jest to przyrząd, który to posiada za zadanie robić dokładne pomiary danych, powiązanych z ciałami drgającymi. Pokazuje on je wraz z pomocą tak zwanego "urządzenia wskazówkowego", z którym tworzy jedność.
aparaty
Bloger: 4Press.pl
Zaczerpnięte z: 4Press.pl


Po takim opisie pewnością pierwsze co widzicie w głowie, to jakieś ogromne urządzenie, które to robi pomiary na przykład jakiegoś wzburzonego wulkanu, wypluwając z siebie paski papieru z narysowanymi falami drgań. A więc ten opis pasuje, jednak do urządzenia, które to nazywamy "wibrografem".


Wibrograf i wibrometr jest to jak można zauważyć po przeczytaniu wstępu urządzenia przeznaczone do zmierzenia drgań. Mają one jednak parę rzeczy, które to je odróżniają, pośród nich znajdziemy przede wszystkim to, że mają przeróżne rozmiary. Wibrograf to zwykle dość spory sprzęt, który "wypluwa" z siebie dane w postaci wykresów (bądź ukazuje je na monitorze), podczas gdy wibrometr jest to dość małe urządzenie - można aby nawet i powiedzieć, że jest to urządzenie kieszonkowe, które możemy zabrać ze sobą tak właściwie wszędzie. Takiego typu ręczny miernik wibracji i drgań, jest idealny do takich rzeczy jak choćby diagnostyka - dzięki temu, iż jest to sprzęt w pełni elektryczny i o małych gabarytach, nadaje się do dość konkretnej pracy, a możność jego ładowania jest jeszcze dodatkowym bonusem do jego przydatności. Dobrze te dodać, że poza standardowym wibrometrem istnieje też wibrometr typu laserowego - największym jednakże zaskoczeniem jest wibrometr przeznaczony na androida.
Jest to tak naprawdę zwyczajna aplikacja, która daje możność na pomiar drgań, choć oczywiście nie jest tak efektywna co normalny podręczny sprzęt tego typu.
05-12-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.