Zadbaj o własne cenne dane

Prawie każdy obecnie posiada ważne dane na swoim komputerze. Musimy zatroszczyć się o to, by ich nie utracić. Sprawa jest szczególnie ważna, kiedy mamy swą firmę.


Obecnie trudno jest prowadzić jakąkolwiek działalność bez komputera oraz pomocnych programów.


Kłopot polega na tym, iż często na komputerze przechowujemy wrażliwe dane, których strata może być dla nas tragiczna. Trzeba więc tworzyć kopię zapasową danych, by ustrzec się przed tą stratą. Kopia danych będzie niezbędna, gdy komputer się zepsuje. Popularne systemy operacyjne umożliwiają błyskawiczne i okresowe przeprowadzanie kopii zapasowych. Najpierw trzeba zdecydować, jakie dane (zobacz niszczenie danych osobowych na dyskach) będą dla nas istotne. Najkorzystniej jest zapisać te dane na nośnik zewnętrzny, gdyż w razie jakiejś awarii będziemy mieli do nich stały dostęp. Najistotniejsze są rzecz jasna wszelakie stworzone przez nas zdjęcia oraz dokumenty.


JetFlash 700
Bloger: Sarota PR
Zaczerpnięte z: Sarota PR


Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Bloger: Bird&Co Sp. z.o.o.
Zaczerpnięte z: Bird&Co Sp. z.o.o.


Najkorzystniej jest rozważyć zrobienie paru kopii. Zapobiegnie to nieodwracalnej utracie danych. Kopia danych winna być robiona każdego dnia, jeśli komputer służy nam do pracy. W sieci możemy znaleźć poradniki, mówiące o tym, jak zrobić tę kopię. Możemy również znaleźć dyskusje na forach na ten temat. Jeżeli posiadamy większą firmę i mamy kilka komputerów dobrze jest tworzyć kopie na serwerze. Warto także korzystać z pomocy specjalistów, którzy przeprowadzą nas przez ów proces.


Sprawdź też

Jak zabezpieczyć aparat komórkowy bez przeznaczania na ten cel znacznej ilości pieniędzy?

folia ochronna na telefon
Bloger: Health Gauge
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W dobie naszych czasów wykorzystywanie folii ochronnych na telefon stało się czymś jak najbardziej rozpowszechnionym. Co się z tym wiąże, nie ma w tym nic zaskakującego, że tak wiele osób regularnie korzysta z omawianej formy ochrony, oczywiście pamiętając o dopasowaniu jej do konkretnego aparatu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.