Zdobycze dzisiejszej techniki i nauki – jakim sposobem oddziałują na codzienne życie zwyczajnego człowieka?

Na przestrzeni stuleci nauka opracowała dużo nowych rozwiązań, które stały się podwalinami nowoczesnego rozwoju technicznego. Jaki wpływ miały te osiągnięcia na życie normalnego człowieka? Co najważniejsze, wyeliminowane zostały groźne choroby, które jeszcze do niedawna potrafiły zebrać faktycznie krwawe żniwo, jak między innymi dżuma, kojarzona ze średniowiecznymi zarazami.
Reklama zewnętrzna
Bloger: Jan Tik
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Rzecz jasna, ochrona przed poważnymi schorzeniami dotyczy w dużej mierze krajów rozwiniętych, gdyż w ubogich państwach wiele osób dalej umiera w wyniku epidemii. Co więcej, należy podkreślić, że dzięki nauce świat stał się o wiele bezpieczniejszym miejscem. Człowiek mieszka w trwałych domach, w których nie jest wystawiony na ataki ze strony dzikich zwierząt i oddziaływanie surowych warunków atmosferycznych. Ludzie potrafią też przewidywać nadejście wielu kataklizmów, przykładowo trąb powietrznych, z tego względu zdecydowanie łatwiej jest ograniczyć ilość ofiar i ewentualne zniszczenia. Nie oznacza to, że nauka ma władzę nad żywiołami, gdyż w dalszym ciągu wiele kataklizmów nadchodzi niespodziewanie.


SDHC UHS-1 UltimateXX
Bloger: Kingston
Zaczerpnięte z: Kingston


Technika oraz nauka zaoferowała zwyczajnemu człowiekowi dużo nowoczesnych urządzeń, faktycznie pomocnych w codziennym życiu, takich jak przykładowo telefony komórkowe, telewizory, kuchenki elektryczne oraz gazowe lub środki lokomocji. Oczywiście, te zdobycze techniki składają się z mniejszych zdobyczy, czyli funkcjonalnych części, jak chociażby zwalniaki. Bez wcześniejszego opracowania tych niezbędnych części, nowoczesne urządzenia nie mogłyby istnieć. Na szczęście, dziś można kupić w zasadzie wszystkie rodzaje części i wymienić je jeżeli odmówiły posłuszeństwa. Nowatorskie sprzęty sprzedawane są w faktycznie bardzo atrakcyjnych cenach, tym samym coraz więcej osób może sobie pozwolić na ich zakup.
Przykładowo, jeszcze kilkadziesiąt lat temu posiadanie telewizora stanowiło dla części Polaków jedynie odległe marzenie, natomiast współcześnie w zasadzie w każdym gospodarstwie domowym można odszukać płaskie, duże telewizory, czasami umożliwiające oglądanie programów w 3D i zapewniające znakomitą jakość obrazu. To właśnie jest dobry dowód na błyskawiczny postęp technologiczny.
05-12-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.