Technologia

Czy drukarki wielowymiarowe odmienią przestrzeń nauki, technologii, a może nawet inne obszary działalności ludzkiej?

Niedawno w internecie niezwykle głośno jest o drukarkach wykorzystujących trójwymiarową technologię. Na niemal każdej platformie i w każdym serwisie informacyjnym z łatwością wypatrzymy nowe, zaskakujące zapisy wideo, na których takie sprzęty tworzą przestrzenne obiekty, zaczynając od tych codziennego użytku, po wytworzenie tak wspaniałych projektów, jak na przykład w pełni funkcjonalna proteza ręki.
praca na laptopie
Bloger: Blogging Dagger
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Zreformuj stosunek do laptopa i raduj się marką

Technologia gna naprzód, a my nakręceni ciekawostkami technologicznymi śpieszymy się razem z nią i przy trudności z laptopem posiadamy wreszcie wymówkę aby nabyć odmienny i jak nam się wydaje lepszy sprzęt.
kamera
Bloger: BenQ
Zaczerpnięte z: BenQ

Wyczynowe kamery instalowane na kask

Jesteś fanem mocnych wrażeń? Lubisz, gdy żyły pompują hektolitry adrenaliny? Sprawdź ten tekst, a poznasz sporo ciekawych rzeczy, które uczynią, że przyszłe wyzwania dadzą ci jeszcze więcej szczęścia!
Obiektyw do aparatu
Bloger: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu

Promowane i rekomendowane obiektywy - fachowy obiektyw Sigma 17-50mm

Wśród wielu zalecanych i fachowych obiektywów na rynku niewątpliwie zdołamy wyróżnić szczególny obiektyw sigma 17-50, jaki charakteryzuje się istotnie wyśmienitymi parametrami użytkowymi, a do tego jest nadzwyczaj stylowy i estetyczny.
kamera
Bloger: Sinchen.Lin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Jakiego rodzaju możliwości będzie obecnie dawać wirtualna rzeczywistość, zalety kamer które mogą nagrywać w technologii 360.

Wirtualna rzeczywistość po raz pierwszy się pojawiła w latach dziewięćdziesiątych. Wtedy już bowiem w sprzedaży ukazały się pierwsze okulary, które przenieść miały graczy o wirtualnego świata. Dzięki nim było możliwe obserwowanie każdego wydarzenia w taki sposób, gdyby mogło się oglądać naprawdę.
wnętrze konsoli playstation
Bloger: nsr1986
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Sprzęt elektroniczny zmienia się w błyskawicznym tempie

Należy śledzić obecne trendy elektroniczne

Sprzęt elektroniczny zmienia się w błyskawicznym tempie

Technologia zmienia się w nieprawdopodobnym tempie, a to wszystko przez to, że wiedza powiązana z elektroniką i informatyką rozbudowuje się naprawdę prędko. Przez to mamy szansę już posiadać lodówki, w których założony jest niewielki telewizor, abyśmy mieli szansę oglądać nasz ukochany film bez potrzeby biegania między pokojem a kuchnią. Mamy szansę również zakupić specjalne kamerki, które ustawione w pokoju maleństwa będą przesyłały nam aktualny obraz co się w nim dzieje, kiedy akurat samodzielnie nie będziemy mieli szansy w nim siedzieć, a ponieważ znacznie częściej włączają się one na ruch, to będziemy posiadali gwarancję, że nie będą działały bez potrzeby. Sprzęt elektroniczny zmienia się w niesamowicie szybkim tempie, a to powoduje, że należy posiadać sprawdzone strony oraz magazyny, na których będziemy mieli szansę zapoznać się z aktualnymi możliwościami w tej kategorii.
technologia
Bloger: Iwan Gabovitch
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Rozwój nowych technologii. A co to dla naszego gatunku oznacza?

Możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy świadkami rewolucji. Na całe szczęście nie mówimy o rewolucjach, które znamy z historii, a jak wiemy, przeważnie były to krwawe momenty historii. Mówimy za to o rewolucji w dziedzinie technologii. Dzieje się bardzo dużo, co chwila różne firmy oferują coraz bardziej zaawansowane usługi. Prześcigają się już nie jedynie w planach i zapowiedziach, lecz również w udanych realizacjach. Jeśli tak to będzie szło dalej możemy się spodziewać, że już za dwadzieścia lat będziemy świadkami czegoś przełomowego w całej swojej mocy – stworzenia sztucznej inteligencji... Aktualnie jednak proponowałbym wrócić jednak do teraźniejszości (do sztucznej inteligencji wrócimy pod koniec artykułu), bo również jest niezwykle interesująca.
figurka 3D
Bloger: Steve Jurvetson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Ciekawe metody zastosowania najnowszych drukarek przestrzennych

Od jakiegoś czasu coraz częściej można usłyszeć o nowych przedmiotach wykonanych z wykorzystaniem drukarek 3D. Drukarki 3D są coraz powszechniej stosowanymi przyrządami, zarówno w obrębie świata, jak i na terenie kraju. Stały się na tyle rozpoznawalne i doceniane, że wiele osób zapragnęło mieć takie urządzenie w domu na własny użytek. Powoli staje się to wykonalne dzięki temu, że na chwilę obecną koszty tego rodzaju drukarek na terenie Polski zaczynają się od 2 tysięcy złotych.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.